مقالات تخصصي تاسيساتموضوع مقاله

کولر گازي تقلبي :

متن :

در اين مطلب انواع مختلف کولر گازي ارزان را به شما معرفي و راز اصلي قيمت پايين آن را به شما خواهيم گفت.

در مقاله‌اي که پيش‌تر با عنوان «نحوه تشخيص کولر گازي اينورتر اصل و تقلبي» منتشر گرديد خيلي از دوستان درخواست داشتند که مدل مشخصي از کولر گازي را که اصل و ارزان باشد معرفي کنيم اما متاسفانه به دلايل زيادي امکان نام بردن برند يا مدل خاصي از کولر گازي در اينجا نيست ولي در اين مقاله به راحتي به شما اين آگاهي را خواهيم داد که بتوانيد کولر گازي تقلبي و درجه کيفيت آن را متوجه شويد.

چندين سال است که با رکود اقتصادي مردم به دنبال خريد لوازم ارزان هستند و در کشور مکان‌هايي براي عرضه همين محصولات رونق گرفته و محصولاتي عموماً ارزان‌تر از شهرستان‌ها به فروش مي‌رسد البته غالباً اين مراکز در نقاط مرزي کشور هستند و سعي دارند برندهاي مطرحي را که در کشور وجود دارد و مردم باکيفيت آن آشنا هستند را با قيمتي خيلي کم‌تر به فروش برسانند.

ما در اين مقاله قصد داريم دليل اينکه بعضي از محصولات خصوصاً در حوزه لوازم خانگي و خصوصاً وسيله‌اي مانند کولر گازي قيمت پايين‌تري نسبت به موارد مشابه دارند چيست و به چه دلايلي شما بايد براي خريد اين کولر گازي هزينه کم‌تري پرداخت کنيد.
تمامي کالاهايي که در شهرهاي مرزي با قيمتي کم‌تر به فروش مي‌رسد از اين سه دسته زير خارج نيست:

فرض کنيد يک کولر گازي با برند X در تهران به قيمت 1,500,000 تومان عرضه مي‌شود که ما قصد داريم  همين برند را در مثال‌هاي پايين مقايسه کنيم.


1- فروش لوازم اورجينالي که به صورت قاچاق وارد شده‌اند
ما در توضيح اين فروشندگان به اين موراد پي مي‌بريم که آن‌ها با استفاده از راه‌ها و کانال‌هايي که دارند لوازمي مانند کولر گازي را از مبادي غير قانوني وارد کشود کرده و چون هيچ گونه هزينه‌اي غير از خريد آن از شرکت توليد کننده و حمل و نقل آن پرداخت نکرده‌اند قيمت تمام شده آن در داخل کشور برايشان کم‌تر از کولر گازي است که وارد کنندگان ديگر با پرداخت حق گمرک و واردات توانسته‌اند وارد کنند به همين دليل آن‌ها اين اجناس را هم براي نقد شدن سريع پولشان و هم براي جذب مشتري به قيمت پاينين‌تري عرضه مي‌کنند.
مثلا اگر همين کولر گازي در تهران به قيمت 1,500,000 تومان فروخته شود شما مي‌توانيد اين کولر گازي را با همان کيفيت اصلي به قيمت 1,200,000 تومان بخريد.


2- فروش کالاهاي اصلي که 50% تقلبي هستند.
بخش دوم فروشنده‌هايي هستند که با تغيير در ظاهر يک محصول قصد دارند آن محصول را به عنوان محصولي با کيفيت بالاتر به خريداران عرضه کنند با اين کار ان‌ها يک جنس اصل را به مشتري فروخته‌اند ولي در اصل اين جنس فروخته شده جنسي نيست که مشتري در خواست کرده است.
فرض کنيد شما از سايپا يک زانتيا خريداري کرده‌ايد حالا فرض کنيد که اين زانتيا از لحاظ ظاهر و بدنه زانتيا است ولي موتور پرايد براي آن تعبيه شده است.

اگر متوجه نحوه کار اين دسته از فروشندگان نشديد حتما با خواندن اين مثال کاملا متوجه خواهيد شد.
فرض کنيد شما قصد خريد يک کولر گازي ال جي اينورتر را داريد که در تهران قيمتي معادل 1,500,000 تومان دارد ام در اين مراکز متوجه مي‌شويد همان کولر گازي را با قيمتي معادل 1,200,000 تومان مي‌توانيد خريد کنيد. اما چطور؟
آن دستگاه در واقع يک کولر گازي ال جي اصل است، البته يک کولر گازي معمولي ال جي که اين فروشندگان با يک برچسب اينورتر اين کولر را با قيمتي حدود 300,000 تومان بالاتر از قيمت معمول به فروش مي‌رسانند و اين در حالي است که اين کولر گازي واقعا يک کولر گازي ال جي اصل است ولي اينورتر نيست و فروشنده با الصاق يک برچسب اينورتر هزينه بيش‌تري را از مشتري دريافت مي‌کند. به هر حال اين هم يکي از راه‌هاي ارزان فروختن اين نوع کولر گازي‌هاست يعني يک کولر گازي 50% تقلبي!


3- فروشنده کالاي 100% تقلبي
اما دسته سوم فروشنده‌هايي هستند که محصولات چيني را بدون هيچ برندي خريداري کرده و چه از راه‌هاي قانوني و چه از راه‌هاي غير قانوني وارد کشور مي‌کنند و بعد از وارد شدن اين محصولات با ساختن کارتن‌ها و برچسب‌هاي برند کولر گازي مشهور به نام اين کولر گازي‌ها به فروش مي‌رسانند.


بازگشت
مطالب مرتبط با این مقاله

•  سرويس و نگهداري موتور خانه
•  آشنايي مختصر با اير واشر
•  آشنايي با فن کويل
•  شير ترموستاتيک چيست؟
•  خنکي سريع و بي دردسر با کولر گازي پرتابل
•  کندانسور آبي در کولر گازي چيست؟
•  عايق کاري لوله ها
•  تکنولوژي چيلر صنعتي
•  بهره برداري بهينه از کولر گازي
•  کمپرسورهاي پيستوني
•  استفاده صحيح از کولر خودرو
•  چرا بايد از دستگاه تصفيه آب خانگي استفاده کنيم؟
•  اواپراتور چيست؟
•  مقايسه کانال فلکسيبل با کانال گالوانيزه
•  بهترين زمان براي تعويض دستگاه تصفيه آب منزل

دانستنيهاي فني و تاسيساتي : گردآوری گروه تهویه مطبوع مهاجر