مقالات تخصصي تاسيساتموضوع مقاله

خنکي سريع و بي دردسر با کولر گازي پرتابل :

متن :

  - کولر گازي پرتابل:

با شروع فصل گرما دغدغه مردم براي مقابله با اين گرما در منزل و محل کارشان بيش‌تر مي‌شود. عده‌اي به کولرهاي آبي رو مي‌آورند و عده‌اي نيز ترجيح مي‌دهند خنکاي مطبوع‌تري را تجربه کنند و به کولر گازي رو مي‌آورند. شايد گفتگو در مورد مزاياي کولر گازي بارها و بارها به گوش شما رسيده باشد و حتي در سايت خود ما نيز مقالات مفصلي راجع به آن ثبت شده است اما به طور خلاصه مي‌توان از مهم‌ترين مزاياي کولر گازي به سرمايش مطبوع و بدون رطوبت، عدم ورود هواي آلوده بيرون از منزل به داخل و خنکي سريع در چند لحظه را خاطر نشان کرد. اما در برخي از منازل يا محل‌هاي کار امکان نصب کمپرسور کولر گازي در بيرون وجود ندارد يا محل مورد نظر به صورت موقت استفاده مي‌شود و ممکن است نقل مکان انجام گيرد در اينجا پيشنهاد ما براي خنکي سريع، مطبوع و بي دردسر شما کولر گازي پرتابل مي‌باشد.


  - قاعده کلي کارکرد کولر گازي پرتابل:

همانطور که مي‌دانيد کمپرسور در کولر گازي پرتابل داخل خود دستگاه مي‌باشد و اين بدين معني است که کولر گازي قابل حمل نياز به نصب کمپرسور جداگانه ندارد. در کولر گازي پرتابل دو موتور وجود دارد که يکي جريان هوا خنک را از بالا انتقال مي‌دهد و ديگري جريان هواي گرم توليد شده از کمپرسور را از پايين و پشت دستگاه خارج مي‌کند. پس به همين علت در جايي که کولر گازي پرتابل قرار مي‌گيرد نياز به يک دريچه براي خروج باد داغ کمپرسور داريم.


  - مزاياي کولر گازي پرتابل:

شايد يکي از مزايايي که از کولر گازي پرتابل به عنوان خنکي بي دردسر ياد مي‌کنيم همين نصب آسان مي‌باشد. يکي از معضلات مصرف کننده‌ها نصب کولر گازي مي‌باشد که جدا از هزينه تقريبا بالاي آن نياز به جا نمايي براي محل کمپرسور، سيمکشي مجزا براي برق کولر و ... را دارد. در کولر گازي پرتابل شما ديگر نيازي به تحمل براي فرستاده شدن نصاب نداريد و به راحتي با اتصال دستگاه به پريز برق معمولي و ايجاد محلي براي وصل لوله قابل انعطاف دستگاه به بيرون از محيط براي تخليه باد داغ ايجاد شده کمپرسور دستگاه کولر گازي پرتابل شما آماده استفاده مي باشد. يکي از مزاياي کولر گازي قابل حمل جديد عدم نياز به لوله آب درين براي خروج آب حاصل از تعرق مي باشد ه در محفظه‌اي ذخيره مي‌شود و در صورت پر شدن محفظه با پيغام خطايي به شما اطلاع مي‌دهد که با وصل کردن شلنگ مخصوص اين آب تخليه گردد.


  - معايب کولر گازي پرتابل:

در کنار مزاياي منحصر به فرد و عملکردي کولر گازي پرتابل قطعا معايبي نيز نهفته است که از جمله آن مي‌توان به صداي آن اشاره کرد، طبيعي است که با توجه به اينکه کمپرسور همراه دستگاه مي‌باشد و جدا از دستگاه نصب نمي‌گردد صداي کمپرسور نيز شنيده خواهد شد اما براي رفع اين مشکل شرکت‌هاي توليد کننده کولر گازي قابل حمل توانسته‌اند با ايجاد عايق مناسب و تکنولوژي به روز صداي توليد اين دستگاه را به حداقل و حدود 44 دسي بل برسانند. از معايب ديگري که مي‌توان براي کولر گازي پرتابل ذکر کرد عدم پشتيباني از متراژهاي بيش از 30 متر براي سرمايش و گرمايش مي‌باشد و خوب اين به اين دليل است که کولر گازي پرنابل در بزرگترين حالت 14000Btu/hr مي‌باشد که در صورت استفاده از کمپرسور قوي‌تر ديگر امکان قابل حمل بودن را نخواهد داشت.


  - کولر گازي پرتابل براي چه کساني مناسب است؟

به نظر کارشناسان شرکت تهويه مهاجر کولر گازي پرتابل براي واحدهاي کوچک که به صورت سوئيت مي‌باشند يا اتاق خواب منازل يا اتاق‌هاي کوچک مکان‌هاي اداري و مغازه‌هاي با متراژ کم‌تر از 30 متر مربع مناسب مي‌باشد. شايد بتوان گفت کولر گازي قابل حمل بهترين انتخاب براي کساني است که امکان نصب کمپرسور را بيرون از واحد خود ندارند مثل مغازه‌هاي پاساژها يا منازل در برج‌هاي مسکوني. شايد به طور کلي بتوان گفت کولر گازي پرتابل بهترين دستگاه براي کساني است که خنکي سريع ، مطبوع و بي‌دردسر را خواهان هستند.


بازگشت
مطالب مرتبط با این مقاله

•  اثرات جانبي كمبود رطوبت در محل زندگي شما چيست؟
•  وکيوم کولر گازي چيست؟
•  راهکارهاي صرفه جويي در مصرف انرژي کولر گازي
•  نحوه شارژ گاز R600
•  علت کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازي و پرتاب دوده چيست؟
•  راهنماي انتخاب گرم‌کننده‌هاي سونا
•  بوي بد کولر گازي از چيست؟
•  معرفي فن کويل
•  مشخصات مبرد R407c
•  نحوه عملکرد ترموستات مرحله‌اي چيلر
•  4 مشخصه مضر کولرها در به خطر افتادن سلامتي
•  20 نکته بررسي عيب يابي و تعمير کولر گازي
•  سيکل تبريد
•  شرايط کارکرد کولر گازي از لحاظ دما چگونه است؟
•  مزاياي چيلر تراکمي نسبت به جذبي

دانستنيهاي فني و تاسيساتي : گردآوری گروه تهویه مطبوع مهاجر