مقالات تخصصي تاسيساتموضوع مقاله

اصول و نکات انتخاب و خريد پکيج :

متن :

1- پکيج را از شرکتي خريداري کنيد که داراي اعتبار و حسن شهرت بوده و توان ارائه‌ي خدمات پس از فروش حرفه‌اي را داشته باشد. همچنين کارخانه‌ي سازنده‌ي پکيج توان پشتيباني بلند مدت از قطعات پکيج‌هاي توليدي خود را داشته باشد. بهترين پکيج‌هاي خارجي موجود در ايران مربوط به شرکت‌هاي ايتاليايي مي‌باشد لکن امروز برخي از شرکت‌هاي داخلي توانمندي قابل قبولي براي ساخت پکيج پيدا کرده‌اند.

2- چنانچه به آبگرم فراوان نياز داريد (براي بيش از يک حمام) بهتر است از پکيج‌هاي مخزن‌دار يا پكيج با قدرت حرارتي بالاتر از 31 كيلو وات استفاده كنيد.

3- چنانچه ظرفيت حرارتي زيادي از پکيج انتظار داريد (معمولا براي آپارتمان‌هاي با بيش از 300 متر مربع) بهتر است از پکيج زميني استفاده کنيد.

4- در هر صورت اولويت با پکيج ديواري مي‌باشد چرا که بسيار کم مصرف‌تر و داراي عمر طولاني‌تري نسبت به پکيج زميني و پکيج مخزن دار هستند.

5- براي ايمني از گازهاي سمي احتراق، بهتر است از پکيج فن‌دار به ويژه با دودکش دو جداره استفاده شود. لکن چنانچه به هر دليل امکان استفاده از انواع پکيج فن‌دار نبود، مي‌بايست پکيج مجهز به سنسور حرارتي دودکش باشد. اين سنسور با دريافت علايم حرارتي دودکش، انسداد و گرفتگي دودکش را آشکار کرده و خاموش مي‌شود.

6- براي آب‌هاي با سختي بالا بهتر است از انواع پکيج با دو مبدل مجزا بويژه از نوع صفحه‌اي استفاده نمود. لذا براي شهرهايي نظير قم، اراک، يزد و ... پکي‌هاي دو مبدله از نوع مبدل صفحه‌اي عملکرد بهتري دارد.

7- دقت شود پکيج داراي سيستم عيب ياب اتوماتيک با کد باشد. حسن اين قابليت در عيب يابي سريع حتي توسط مالک آپارتمان و کاربر معمولي مي‌باشد. در واقع پکيجي که داراي عيب ياب مجهز به سنسورهاي کنترل عملکرد باشد، خطاهاي عملکرد را بصورت کدهاي مشخص در مانيتور پکيج نمايش مي‌دهد و کاربر يا سرويس کار با مراجعه به دفترچه راهنماي پکيج متوجه نوع عيب مي‌گردد.

8- بهتر است قبل از پکيج (آب شهري ورودي به پکيج) يک سختي گير مناسب نصب شود.


بازگشت
مطالب مرتبط با این مقاله


دانستنيهاي فني و تاسيساتي : گردآوری گروه تهویه مطبوع مهاجر