مقالات تخصصي تاسيساتموضوع مقاله

شش مزيت پوشاندن سطح استخر و استفاده از کاور :

متن :

کم کردن يا توقف سرعت تبخير آب
اگر در منطقه‌اي زندگي مي‌کنيد که رطوبت کمي دارد، احتمالاً تابه‌حال متوجه تبخير و پايين آمدن سطح آب‌شده‌ايد. استفاده از پوشش براي استخر اين پديده را کاهش داده و يا متوقف مي‌کند.


حفظ گرما
قطعاً تابه‌حال از پدر و مادر خود و يا ساير افراد درباره‌ي باز گذاشتن درب درزماني که هوا سرد است تذکر شنيده‌ايم. دقيقاً همين مسئله در مورد استخر نيز صدق مي‌کند. خواه از سيستم گرمايش براي گرم کردن استخر استفاده مي‌کنيد و خواه از نور خورشيد براي گرم کردن استخر استفاده مي‌کنيد، پوشش استخر باعث کاهش ميزان هدر رفتن گرماي استخر مي‌شود.


کاهش هزينه‌هاي تميز کردن و نگهداري از استخر
واضح است که حفاظ باعث جلوگيري از ورود شاخ و برگ‌ها به استخر شده و هزينه‌هاي نگهداري از استخر را کاهش مي‌دهد. اين کار همچنين باعث افزايش عمر جاروبرقي استخر مي‌شود.


کاهش استفاده از مواد شيميايي
هرچند استفاده از مواد شيميايي ممکن است براي سلامتي مضر باشد اما استفاده از آن‌ها در استخر اجتناب‌ناپذير است. با استفاده از کاور مي‌توانيد مصرف کلر و ديگر مواد شيميايي را که باعث قرمز شدن و آسيب رسيدن به چشم و پوست مي‌شوند بين 35 تا 60 درصد کاهش دهيد. دليل اين مسئله اين است که استخر ايزوله شده و از تبخير، ورود آلاينده‌ها و بارش به استخر جلوگيري مي‌شود.


افزايش امنيت استخر
بعضي از کاورها مقاومت بالايي داشته و از افتادن افراد درون استخر جلوگيري مي‌کنند. استفاده از اين نوع پوشش‌ها براي خانواده‌هايي که کودکان کم سن و سال دارند بسيار کارآمد بوده و در مقايسه با حفاظ براي دور استخر به‌صرفه‌تر است.


کاهش هزينه‌ها
اين مزيت احتمالاً مهم‌ترين فايده کاور استخر است. کم شدن تبخير به اين معني است که بايد هزينه کم‌تري براي پر کردن استخر متقبل شويد همچنين کاور باعث کاهش مصرف مواد شيميايي و صرف جويي در انرژي مي‌شود.


بازگشت
مطالب مرتبط با این مقاله


دانستنيهاي فني و تاسيساتي : گردآوری گروه تهویه مطبوع مهاجر