مقالات تخصصي تاسيساتموضوع مقاله

مزاياي سوناي پيش‌ساخته :

متن :

در دنياي پرمشغله‌ي امروزي، مهم است كه مكاني آرام و به دور از دغدغه براي خود داشته باشيد. براي بسياري از مردم، آن بهشت خانگي، سوناي منزل آن‌ها است. سوناي خانگي راه خوبي براي تعادل برقرار كردن در زندگي و رهايي از تنش است و مزاياي زيادي براي سلامتي فرد دارد.


سوناي خانگي چيست؟
سوناي خانگي اتاقي كوچک در منزل شماست كه گرماي خشک يا مرطوب توليد مي‌کند. در سوناي خانگي معمولاً يک يا چند نيمكت براي نشستن وجود دارد و دما غالباً از 100 درجه فارنهايت بيش‌تر مي‌شود.

سوناهاي خانگي براي سلامتي مفيد هستند. برخي از مزاياي آن‌ها در زير آمده:
10 تا 20 دقيقه نشستن در سونا نتايج فيزيكي معادل با همين مدت‌زمان ورزش هوازي را فراهم مي‌آورد. ضربان قلب شما را بالا مي‌برد و تأثيري مشابه پياده‌روي با سرعت‌بالا دارد.
سونا گردش خون در اندام را بهبود مي‌بخشد. زيادشدن گردش خون به زيبايي رنگ پوست كمک مي‌کند. بالا رفتن دماي بدن در اثر ماندن در سونا با عفونت‌ها مبارزه مي‌کند و بسياري بر اين باورند كه تعرق زياد در سونا اثر سم‌زدايي دارد.


مزاياي استفاده از سوناي نيمه ساخته‌شده
سوناي نيمه ساخته‌شده توسط توليدکننده ساخته‌شده است و به‌سادگي در خانه مونتاژ مي‌شود. استفاده از اين نوع سونا نسبت به اينكه سونا را خودتان از ابتدا بسازيد مزاياي زيادي دارد.
يكي از مزاياي اصلي سوناي نيمه ساخته‌شده زمان برپايي آن است. علاوه بر زمان كوتاه، برپايي آن آسان نيز هست. ساختن سونا توسط خودتان امري زمان‌بر بوده و به ابزارآلات گران‌قيمتي نياز داشته و همچنين به توانايي‌ها و تجربيات نجاري نيازمند است.
يكي ديگر از مزاياي سوناي نيمه ساخته‌شده اين است كه سيم‌کشي‌ها و لامپ‌هاي آن از پيش نصب‌شده است. اين در حالي است که وقتي شما سوناي خود را مي‌سازيد، بايد يک برق‌کار استخدام كنيد تا كار سيم‌کشي را انجام دهد.
بسياري از مردم از قابليت قابل‌حمل بودن سوناي نيمه ساخته لذت مي‌برند. اگر شما در منزل خودتان زندگي نمي‌کنيد يا برنامه داريد كه به‌زودي نقل‌مکان كنيد، مي‌توانيد سوناي نيمه ساخته‌شده را با خود حمل كنيد. اگر يک‌بار در خانه‌ي خود از سونا استفاده كنيد ديگر هرگز نمي‌توانيد بدون آن نقل‌مکان كنيد.


ملاحظاتي پيرامون سوناي نيمه ساخته‌شده
سوناي نيمه ساخته‌شده معايب چنداني ندارد، ولي قطعا مواردي براي ملاحظه قبل از خريد وجود دارد. برخي از موارد در ادامه آمده است:

قطعات سوناي نيمه ساخته‌شده چه اندازه‌اي دارند؟
بايد به اين نكته توجه كرد كه قطعات سونا از درب خانه شما به‌راحتي عبور كنند. بيش‌تر شرکت‌هاي توليدکننده سوناهاي نيمه ساخته‌شده در فرايند جابجايي، نصب و راه‌اندازي به شما كمک مي‌کنند. ولي براي اطمينان، قبل از خريد اندازه‌ها را بررسي كنيد.
درحالي‌که مزيت قابل‌حمل بودن يكي از نكات اصلي در فروش سوناي نيمه ساخته‌شده است، برخي فكر مي‌کنند كه سونا مي‌تواند ارزش خانه را افزايش دهد. سونا، برخلاف استخر جزء امكانات مناسب براي هرکسي نيست. برخي خريداران احتمالي خانه، ممكن است از مزاياي سونا اطلاع نداشته باشند و به خاطر وجود آن از خريد خانه شما پشيمان شوند. داشتن يک سوناي از پيش‌ساخته شده امكان حمل و حذف آن از خانه را فراهم مي‌سازد.
داشتن يک سونا استرس شما را كاهش مي‌دهد، ولي درصورتي‌که خودتان يک سونا بسازيد، ممكن است مجبور به تحمل کردن مشکلات زيادي شويد. در كنار تمام دردسرهايي كه ممكن است داشته باشيد، استرس يافتن متخصصين ساخت سونا، برق‌کارها و يافتن مواد و تجهيزات لازم هم به شما اضافه مي‌شود. همچنين بايد نگران تأثير سونا بر فروش خانه‌ي خود باشيد.
خريد يک سوناي پيش‌ساخته شده، علاوه بر از بين بردن تمامي اين مشکلات، به كاهش استرس روزانه شما نيز كمک مي‌کند. يک سوناي خانگي بايد استرس شما را از بين ببرد، نه اينكه آن را زياد كند.


بازگشت
مطالب مرتبط با این مقاله

•  تاريخچه چيلرهاي جذبي
•  بهينه سازي مصرف انرژي
•  تست کمپرسور کولر گازي
•  انواع پمپ
•  راهنماي خريد رادياتور
•  مراحل اجراي داکت اسپليت چگونه است؟
•  آشنايي با انواع چيلر جذبي و ميني چيلر
•  گسترش سيستم هاي VRF
•  کولر گازي اينورتر در چه زماني مفيد است؟
•  نکاتي درباره در تصفيه آب استخر
•  تقسيم بندي انواع پمپ
•  آموزش جمع کردن گاز کولر گازي (پمپ دان کردن)
•  چه نوع فيلتري براي استخر شما مناسب است؟
•  شير ترموستاتيک رادياتور چيست؟
•  بهينه سازي مصرف انرژي سامانه‌هاي گرمايشي

دانستنيهاي فني و تاسيساتي : گردآوری گروه تهویه مطبوع مهاجر