لطفا برند مورد نظر خود را انتخاب نمایید 1. نکات مهم انتخاب انواع فن سانتريفوژ و آکسيال:

  1. به طور کلي فن سانتريفيوژ و آکسيال جهت تخليه هو، سيرکولاسيون هوا و هوارساني در کارگاه‌ها و آشپزخانه‌هاي صنعتي، مرغ‌داري‌ها ، گل‌خانه‌هاي صنعتي، آشپزخانه‌ها و سرويس‌هاي بهداشتي ساختمان‌هاي مسکوني و ... مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
  2. بايد توجه داشته باشيد که فن آکسيال يا پنجره‌اي با جابجايي حجم بيش‌تر هوا نسبت به فن‌هاي سانتريفوژ ولي بدون امکان رانش هوا در کانال (بدون فشار استاتيکي) مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
  3. انواع فن سانتريفوژ يا استوانه اي به منظور تامين فشار رانش هوا در کانال‌هاي هوا رساني مورد استفاده قرار مي‌گيرند ولي قدرت جابجايي حجم هواي کم‌تري نسبت به فن آکسيال دارند.
  4. هنگامي که هوارساني توسط کانال انجام مي‌شود فقط مي‌توان از  باد بزن‌ها يا  فن‌هاي سانتريفيوژ استفاده نمود.
  5. بالانس استاتيک و ديناميک فن‌ها و مونتاژ دقيق زاويه پره‌ها در انواع فن‌هاي آکسيال و سانتريفوژ (فوروارد و بکوارد) تعيين کننده‌ترين عامل در عملکرد صحيح فن‌ها مي‌باشند.
  6. فن‌هاي سانتريفيوژ به دليل بي صدا بودن و عملکرد مناسب، در فشارهاي بالا در بسياري از تجهيزات تهويه مطبوع  به منظور فراهم نمودن شرايط آسايش مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

  7. بادبزن سانتريفيوژ با پره‌هاي انحنا به جلو (فوروارد - Forward) در سرعت‌هاي کم، ظرفيت‌هاي کم و فشارهاي استاتيکي زياد داراي حداکثر بازده مي‌باشد. فن‌هاي سانتريفيوژ فوروارد در سيستم‌هاي گرمايشي کم فشار ونتيلاسيون و تهويه مطبوع (تهويه مطبوع خانگي تا کوره‌هاي هواي گرم) با راندمان 55 تا 65 درصد کاربرد دارند.

  8. فن‌هاي سانتريفيوژ بکوارد (بکوارد - Backward) در سيستم‌هاي ونتيلاسون، تهويه مطبوع، گرمايش و صنعتي در هواي محيط هايي که خوردگي مکانيکي يا شيميايي دارند مورد استفاده قرار مي‌گيرند و داراي راندمان حداکثر 80 درصد مي‌باشند.

  عملکرد فن هاي سانتريفيوژ بر اساس دو عامل مي‌باشد:

  1. نيروي گريز از مرکز (که به همين دليل اين فن‌ها به فن‌هاي سانتريفيوژ معروفند)
  2. انحراف جريان‌هاي هوا توسط پره‌هاي فن از حالت شعاعي به سمت خروجي فن، به گونه‌اي که زاويه بين ورود و خروج مولکول‌هاي هوا 90 درجه مي‌باشد. فن‌هاي سانتريفيوژ براي حجم کم هوادهي (نسبت به فن‌هاي آکسيال با قدرت مشابه) و فشار استاتيکي بالا  مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
   
  اصول عملکرد فن آکسيال (ملخي):


  عمل‌کرد فن آکسيال بر اساس حرکت اجباري هوا طبق زاويه پره‌ها مي‌باشد که در اين فن‌ها جريان هوا اساسا موازي با محور پروانه است. فن‌هاي پروانه‌اي براي حجم زياد هوا و فشار استاتيکي اندک مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
   
  نحوه انتخاب و سفارش فن:

  • نوع فن (سانتريفيوژ يا آکسيال)
  • ظرفيت جابجايي هوا (cfm يا m3/hr)
  •  فشار استاتيکي فن (در خصوص فن‌هاي سانتريفيوژ فوروارد يا بکوارد)
  • تک فاز يا سه فاز بودن الکتروموتور
  • ابعاد و جنس پره‌هاي فن (بخصوص در مورد ابعاد فن‌هاي آکسيال يا پنجره‌اي)
   
  در اجراي سيستم‌هاي جابه جايي هوا بايد به موارد زير توجه داشت:

  • رطوبت محل نصب
  • اسيدي يا بازي بودن هواي عبوري
  • ضد انفجار و ضد جرقه بودن الکتروموتور
  • دماي هواي عبوري
  موارد ذکر شده در سفارش دستگاه و اجراي سيستم‌هاي تهويه مهم تلقي مي‌گردد. لذا بنا به سفارش دستگاه مورد نظر تحويل خواهد گرديد.
   
  1. با توجه به اهميت بالانسينگ در عملکرد فن سانتريفوژ و آکسيال و ارتباط مستقيم آن با طول عمر فن و الکتروموتور، بمنظور تداوم بالانس ديناميکي فن‌ها، نسبت به نصب کاملا  افقي و تراز شده انواع فن سانتريفوژ و آکسيال در محل نصب خود نهايت دقت را مبذول فرمائيد.
  2. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بيش‌تر مي‌توانيد با کارشناسان فروش شرکت فني - مهندسي مهاجر تماس حاصل فرمائيد.
   
  سخني با کارفرمايان، مشاوران و پيمانکاران محترم پروژه‌ها:

  1. با توجه به تنوع و گستردگي محصولات و برندهاي ارائه شده در سايت مهاجر از يک طرف و توانايي اين شرکت در ارائه بيش‌ترين تخفيف‌ها همراه با گارانتي اصلي شرکت‌هاي توليد کننده (بدليل ارتباطات و سفارشات مداوم مهاجر با توليد کنندگان معتبر)، شما مي‌توانيد کليه تجهيزات مورد نياز سرمايش وگرمايش پروژه خود، از برندهاي مختلف را بصورت يکجا از طريق اين شرکت تهيه نموده و خود را از دردسرهاي تماس و پيگيري با شرکت‌هاي مختلف معاف نماييد.
  2. همچنين به منظور ايجاد بيش‌ترين حس اعتماد و اطمينان خاطر شما عزيزان، شرکت فني - مهندسي مهاجر قادر به ارائه فاکتور و برگه گارانتي شرکت سازنده محصولات بنام شما يا شرکت شما، همزمان با تحويل کالا نيز مي‌باشد.

  1M/S = 196.85 Ft./min     1 Ft. / min. = 0.0051 M/S    1M³ = 35.315 Ft.³
     1M³/hr = 0.588 C.F.M        1 m. Bar = 0.4019 In. H
  1m. Bar = 0.0295 In.Hg      1Atm. = 14.7 P.S.I 1Atm. = 1.013 Bar